úvod
hra
eshop
príbeh
vlastnosti
zbrane
ľudia
recenzie
automobily
tipy a triky
vydieranie
polícia
rodiny
útočiská
mapy
cheaty
mobil
SK preklad
videa
kontakt

 
 
 

Pozrieť viac a objednať...

GameExpres.sk

 

 

 


HTML kód

 
Avatar movie and game

American Idol website

 
 
PRÍBEH
 
 
    Ako už z úvodu hry môžete zistiť, dej hry sa odohráva v 50-tych rokoch v New Yorku. Zajazdiť si po New Yorku, to by snáď chcel každý, a po známich uliciach tohto svetoznámeho mesta.... . No na to bude čas neskôr. Pred vstupom do hry sa vás hra opýta, či chcete hrať aj predohru. V nej sa z príbehu dozviete o mladej rodine.


    Otec pracuje pre Dona Carleona a jeho život je protisrsti konkurenčnej znepriateľenej mafii. Po tom, ako mu vyhodia do vzduchu celý rodinný podnik - pekáreň ho hneď vedľa budovy zabijú pred očami malého syna a matky. Z ďalšieho videa sa presunieme o 9 rokov neskôr, keď mladý chalan vyrástol, no stále sa však dostáva do zlích spoločenstiev a vzbudzuje dojem skôr chudáka, ako syna jedného zo služobníkov Krstného Otca. Jeho matka, ktorá ho už dlho nevidela sa o neho bojí a žiada o pomoc Krstného Otca, pripomína mu služby, ktoré mu preukázal jej manžel kým žil a po svojom rozhodnutí mu pomôcť za ním posiela svojho služobníka a priateľa. Ten vyhľadá tohto mladíka a naučí ho základy sebaobrany. A začínajú prvé misie.

     Pred začatím hrania na plno si budete môcť vytvoriť svoju vlastnú postavu, od najmenšieho detailu v lícach až po úpravu kútikov úst cez vlasy, a oblečenie. Skrátka vytvoríte si svoju vlastrnu nijak s inou nepodobnú postavu. Chvíľkou trápenia sa dopracujete aj na tvár Arnolda Schwarzenegera, no podaril sa mi aj Silvester Stalone s rovnými očami a v špinavej košeli. Následne v hre zistíte sami, že v meste sa môžete voľne pohybovať, zájsť do obchodu a následne ho prebrať pod svoju "ochranu" a pýtať výpalné. Ak vás prichytí policajt niekedy má kopu reči, ale dá sa mu huba upchať kôpkou dolárov. Áno, hovorím o úplatku. potom rôzne misie, od vydierania po vraždy a krádeže špeciálnych vecí špeciálnymi spôsobmi. Mafia je tajomné spoločenstvo ktoré svoju pravú gigantickú silu nikdy neukáže. Predstavte si nádor, ktorý sa cistami šíri telom. Nikto nikdy nevie kam presne všade siaha a malá cista sa môže zatúlať aj do malého miesta a to môže byť práve to hlavné. Mafia má prsty vo vláde, má prsty v rozhodovaní, voľbách, filme a v každom výnosnom priemysle. Ten, čo spolupracuje s mafiou má v obchode vždy čerstvú zeleninu, vždy dobrý tovar, barman ktorý spolupracuje s mafiou má prvotriedny tovar alkoholu... tí, čo sú proti sú buď mŕtvy, alebo kľačia pred nabitou hlavňou...
    
     Ovládanie vozidiel je niekedy dosť citlivé, no veľmi rýchlo si človek zvykne. Ľudia si perfektne vytvorení, žiadna prihlúpla UI. Zo zbraňami a aj celkovo ovládaním som si chvíľu zvykal, no dá sa to zvládnuť už čoskoro. Je ich dosť, a na drzosť niektorích zločincov a ich správanie je to jediná šanca ako ich umlčať.
     Príbeh je skvelý, Nemám jedinej námietky a nech ma odsúdia tí, čo na hre našli a stále nachádzajú chyby. Každá hra je robená dlho a s maximálnimi možnosťami ktoré pre výrobcu sú za daních podmienok aktuálne.
     K hre pri videách, aby ste mohli mať titulky, si ich nezabudnite zapnúť v nastaveniach grafiky - video settings - Subtitles. Určite oveľa viac spríjemnia hrateľnosť najmä osobám, ktoré anglicky nerozumejú hovorovo, ale písmom aspoň niečo pochopia. Veď niesme všetci znalí, ja síce ovládam skoro 7 jazykov, no priznám sa že len 1 poriadne (+ SK a CZ) .
    Ak by som mal zhrnúť celkovú hru, vypadalo by to tu už ako recenzia. Ide mi však o príbeh, a ten ma veľmi uúptal. Mesto je celé spravené krásne, nič krajšie a autentické pre dobu, do ktorej bol dej vsadený som ešte nevidel....  odporúčam, kto nehral, no neberte všetko čo poviem ja vážne. Môj názor je môj názor.

 
 
    
 
 

 

 

 © 2006-2008 All right reserved
Naetoo - Slovenciny.Com